Archyvas

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė 


  Gruzdžių gimnazijos mokiniai   dalyvavo   Šiaurės  šalių  bibliotekų  savaitės  renginiuose.  Visą savaitę  pradinių klasių mokiniai šventė  Pepės Ilgakojinės   gimtadienį.  Kad būtų smagiau, kiekvieną dieną,  pertraukų metu , dainavome ,,karaoke“ dainas.
         Vaikai  su įstabiu legendinės švedų vaikų rašytojos Astridos Lindgren kūrybos pasauliu susipažįsta skaitydami pasakojimus apie Pepę Ilgakojinę.
Su  VDM mokiniais  skaitėme  ištrauką iš knygos. 
       ,,Kaip tik tada atsivėrė Vilos Vilaitės varteliai ir išėjo maža mergytė. Nepaprastai keista mergytė, tokios Tomis ir Anika nebuvo regėję, – tai Pepė Ilgakojinė išdrožė rytą pasivaikščioti. Štai kaip ji atrodė: Plaukai visiškai morkų spalvos, supinti į dvi kietas kasytes, styrančias į šalis. Nosis be galo panaši į bulvelę, visa nutaškuota strazdanų. Panosėje pūpsojo storos lūpos, burna pilna sveikų, baltų dantų. Suknelė užvis įdomiausia. Pepė pati ją buvo pasisiuvusi. Turėjo išeiti mėlyna, bet mėlynos medžiagos pritrūko, ir Pepei teko šen bei ten įdurti raudoną lopą. Savo išstypusias plonas kojas buvo apsiavusi ilgomis kojinėmis, viena ruda, kita juoda. Įsispyrusi į juodus batelius, lygiai dvigubai per didelius jos kojoms. Batelius jai buvo nupirkęs tėtis Pietų Amerikoje, kad Pepė turėtų kuo apsiauti, kai paūgės, bet ji nenorėjo kitų avėti.
O labiausiai Tomis ir Anika išpūtė akis pamatę beždžionėlę, tupinčią ant nepažįstamos mergaitės peties. Beždžionėlė buvo mažytė, apauta žydromis kelnėmis, apvilkta geltonu žiponėliu ir su balta šiaudine skrybėle.“
  Buvo  puiki pažintinė savaitė.                        

                                                                                                                                                                                                                                                 Bibliotekininkės  
2015 m.


   Lapkričio 9 dieną, pirmadienį, Lietuvoje prasidėjo 19-oji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, skatinanti puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą. Savaitės tema - draugystė. Mūsų biblioteka tradiciškai prisijungė prie šio projekto. Kaip ir visose Šiaurės šalyse 10 valandą prasidėjo skaitymas balsu. Ketvirtokai skaitė ištrauką iš švedų rašytojos Marijos Gripė knygos ,,Hugas ir Jozefina“, parengė draugų portretų parodą. Visą savaitę ketvirtokai rinko geriausią klasės draugą, bibliotekoje repetavo spektaklį pagal Marios Pare knygelę ,,Vaflinė širdelė“.  Dailės mokytoja V. Baranauskienė išrinko meniškiausiai nupieštus draugų portretus.

2014 m.

     Penktadienį vyko savaitės renginių uždarymas. Jo metu mokiniai suvaidino spektaklį, draugiškiausi ketvirtokai ir meniškiausių piešinių autoriai gavo padėkas.

2013 m. 

      2013 metų lapkričio 11 dieną, pirmadienį, Lietuvoje prasidėjo šešioliktoji Šiaurės šalių bibliotekų savaitė, skatinanti puoselėti skaitymą balsu, šiaurietiškas pasakojimo tradicijas ir literatūrą. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės tema – ,,Žiema Šiaurėje“.

    Mūsų biblioteka ir vėl dalyvavo šiame projekte. Džiaugėmės, kad, kaip ir kiekvienais metais, savaitės renginiuose aktyviai dalyvavo pradinių klasių mokiniai ir mokytojos. Pirmadienį 10 val. skaitykloje vyko šviesos ir žodžio šventė - projekto atidarymas.  Jį pradėjo IIIa gimnazinės klasės mokinė Gustė Noreikytė su daina ,,Žiema“. Bibliotekininkės pradinukams pristatė projektą, papasakojo apie rašytoją Laną Hanson. Šios autorės knygos  ,,Sila. Istorija apie klimato kaitą“ ištraukas visiems skaitė 2a klasės mokinio Aldo Vozniko mama Rasa ir 2 b klasės mokinės Almantės Liupšytės mama Daiva. J. Degutytės eilėraštį ,,Žiema“ perskaitė 3 klasės mokinė Milda Meiliulytė. Visų pradinių klasių mokiniai paruošė informacinius plakatus apie Šiaurės šalis: Daniją, Švediją, Norvegiją, Suomiją, Islandiją,  trumpai apie jas papasakojo. Renginio metu visi dalyviai sukūrė plakatą apie Lietuvą.   
 
   
  Lapkričio 12 dieną 1 ir 3 klasių mokiniai skaitykloje  iš laikraščių  darė gniūžtes ir ,,nulipdė“ sniego senį.  

 
   
   
 Lapkričio 13 d. 2b klasės mokiniai žiūrėjo animacinį filmą ,,Sniego laiškanešys“ ir jį  iliustravo. 

      
  Lapkričio 14 dieną  skaitykloje vyko šventė, į kurią atvyko 2b ir 3 klasės mokiniai, persikūnyję į A. Lindgen ir H. K.  Anderseno pasakų herojus. Visus nustebino į šventę atskubėjusi herojė iš senosios animacijos ponia Šapokliak. Pasakų veikėjai, pristatę save ir kūrinio autorių, šoko ne tik skaitykloje, bet ir gimnazijos koridoriuose.  
2a ir 3 klasių mokiniai  iliustravo animacinį filmą ,,Sniego laiškanešys"

  
    Lapkričio 15 dieną vyko savaitės renginių uždarymas, kuriame visų pradinių klasių mokiniams grojo Kuršėnų meno mokyklos  Gruzdžių skyriaus akordeono klasės mokiniai Ugnius ir Miglė Norkai, Ieva Užkuraitytė, kuriuos moko Meilutė Dautarienė. Iš Švedijos į renginį atvyko Pepė Ilgakojinė, savo lagaminėlyje atvežusi lauktuvių visiems savaitės renginių dalyviams, padėkas meniškiausių piešinių autoriams. 6a klasės mokiniai suvaidino V. V. Landsbergio “Pasaką apie obuolius sunkvežimyje“.

***

2012 m.

 2012 m. lapkričio mėn. 12-16 dienomis gimnazijos bibliotekoje vyko renginiai, skirti Šiaurės šalių bibliotekų savaitei.
  
         Lapkričio 12 d. 10 val. prie žvakių šviesos buvo skaitoma norvegų rašytojo Thorbjorn Egner knygos ,,Peliukas - lipukas Klasas" ištrauka. Ją skaitė 6a klasės mokinė Rimantė Meiliulytė. 3 - 4 klasių mokiniai į renginį atėjo nešini savos gamybos žibintais. Pasiklausę ištraukos, piešė jos veikėjus, sužinojo apie tarptautinio projekto tradicijas, klausėsi IIa gimnazinės klasės mokinės Gustės Noreikytės atliekamos dainos. 

     6a klasės mokiniai per lietuvių kalbos pamoką skaitė knygos ,,Peliukas - lipukas Klasas" ištrauką. Su lietuvių kalbos mokytoja D. Milkintiene ją aptarė ir iliustravo.Lapkričio mėn. 13 d. antrokai ir specialiosios pedagogės R. Kasparienės mokiniai klausėsi Astridos Lindgren kūrinio ,,Mūsų visų Madikė“ ištaukos ir ją iliustravo.
 

    Lapkričio mėn. 14 d. 5 a klasėje vyko konkursas ,,Ką žinai apie Šiaurės šalis?". Komisijos narės V. Yseuks ir A. Belskienė džiaugėsi komandų pasirodymais ir pasveikino ,,Moksliukų" komandą, kuri surinko daugiau taškų už ,,Kulverstukų" komandą.

      Lapkričio mėn. 15 d. mokytojas Augustinas Šlikas IV gimnazinių klasių mokiniams papasakojo ir parodė filmuotą medžiagą apie kelionę Norvegijoje. 

          Lapkričio mėn. 16 d. vyko savaitės renginių aptarimas - IIa gimn. klasės mokinė G. Noreikytė atliko dainą ,,Naktelės žiedai", mokytoja V. Yseuks su 5b klasės mokiniais suvaidino norvegų pasakos ,,Kodėl trumpa lokio uodega" inscenizaciją. Visi pradinių klasių mokiniai buvo simboliškai apdovanoti padėkos raštais ir saldainiais už žibintus ir piešinius.

Bibliotekoje veikė  Šiaurės šalių suvenyrų paroda.
       Tarptautiniame projekte ,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitė" dalyvavo 1 - 4 klasių mokiniai , 5-6 klasių mokiniai, pradinių klasių mokytojos, lietuvių kalbos mokytojos: D. Milkintienė, V. Yseuks, dailės mokytojos V. Baranauskienė, V. Šimkuvienė, specialioji pedagogė R. Kasparienė ir jos mokiniai , Ia gimn. klasės mokinė G. Noreikytė. Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems ,,Šiaurės šalių bibliotekų savaitės" renginuose.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą